Hakkımızda

Hakkımızda

TARİHÇE
Uzun yıllardır tabiata yeniden dönüş yapmak isteği ile yaptığımız çalışmalar neticesinde doğanın bizlere sunduğu ve unutmakta olduğumuz güzellikleri bilinçli bir şekilde yeniden hatırlatmak, canlandırmak, yaymak amacıyla, sağlıklı bir cilt ve koku zevkleriniz için 160 çeşit tabii, bitki özlü, katkısız uçucu yağları ve masaj yağlarını DEFNE ESSENCIA olarak, Nisan 1995 tarihinden itibaren Türkiye piyasasına sunmuş bulunmaktayız.

Son zamanlarda Uçucu yağların etkilerinin keşfi ile bütün dünyada yaygınlaşması, bu yağların değerini bir kat daha arttırmıştır.

Özellikle cilt ve saç üzerine olumlu etkilerinin bilinmesi kozmetoloji biliminde fitokozmetikler alanında önemli bir yere sahip olmasını sağlamıştır.

Türkiye’den gül, Fransa’dan lavanta, Çin’den tarçın, Avustralya’dan ökaliptus, Brezilya’dan gül ağacı gibi bitki özlü ve kaliteli yağların yardımı ile ülkemizde de uçucu yağların doğru ve etkin kullanımına katkıda bulunmak isteriz.

MİSYONUMUZ
"Yaratılanı severiz, yaratandan ötürü" - Yunus Emre
Evrende yaratılan her şeyin bir görevi olduğu inancı ile; Bitkilerden elde edilen % 100 saf uçucu ve baz yağların en kalitelilerini bilimsel araştırmalar ışığında seçip sizlere sunmaktır.

VİZYONUMUZ
Bugün ve bundan sonrası için, insanlarımızı monoton hayattan kurtarmada öncülük yapmak.
Dileğimiz, itina ile seçtiğimiz ürünlerimizi, kuruluşumuz kanalıyla yaygınlaştırmak ve tüm insanlara tabiatı sevdirmek.
Bütün gayretlerimiz, tamamen saf ve kaliteli ürünleri pazarlamak ve bu nedenle ekolojik ekimi desteklemek yaymak.
Bu çalışmalarımızı yaparken, öncelikle çevreyi ve tabiatı göz önünde bulundurmak.
Birlikte çalışmalar yaptığımız üretici ve kuruluşlarla açık,gerçek ve ciddi sözleşmeler yapmak.
Müşterilerden gelen talepleri ciddiyetle değerlendirmek.
Müşterilerimizi ürünlerimiz hakkında bilgilendirmek.
Ticaretimizin temeli, kuruluş prensiplerimize bağlı kalmaktır. Bu nedenle esneklik ve sevecenlikle yaklaşmak, karşılıklı itimat ve vazife anlayışı içerisinde olmaktır.