UÇUCU YAĞLAR (Monika Werner) Kitabı ÇIKTI!!!

UÇUCU YAĞLAR (Monika Werner) Kitabı ÇIKTI!!!

NU-KA DEFNE ESSENCIA sektörde bir ilki daha gerçekleştirmenin sevincini ve gururunu sizlerle paylaşıyor. Dünyaca ünlü bir aromaterapist olan MONIKA WERNER’in UÇUCU YAĞLAR kitabının, Türkiye’deki tüm yayın haklarını satın aldık.

Büyük bir titizlikle Türkçe’ye tercüme ettiğimiz kitabın, tasarım, baskı ve yayınlanma süreçlerini de tamamen kendi imkanlarımızla gerçekleştirdik ve sizlere sunuyoruz. Tamamı kuşe kağıda ve renkli olarak basılan kitabımız 216 sayfadır.

Kitap içeriği özet olarak şöyle:
Kokuların Dünyasına Giriş; Uçucu yağların tabiatı ve tarihçesi, aromaterapinin etkileri, yağların elde ediliş ve saklama şekilleri, yağları satın alırken dikkat edilmesi gerekenler.

A'dan Z'ye Uçucu Yağlar; Yağ elde edilen bitkiler, Latince isimlerinin yer aldığı bitki hakkında bilgi, yağların etkileri, uyumlu yağlar, yağların uygulamalarda kullanış şekil ve önerileri.

Yardım ve Tedavi; Değişik rahatsızlıklarda yağların kullanımına ilişkin öneriler ve uygulama şekilleri.

Bakım ve İyi Hissetmek; Yağların cilt, vücut, saç, yüz ve el bakımında, masaj yağlarında, koku amaçlı olarak parfümlerde ve yağ lambalarında kullanımlarına ilişkin öneriler ve uygulama şekilleri.

Mutfakta ve Ev İşlerinde; Mutfakta baharatlamada, ev işlerinde, hayvanlar ve bitkilerde yağların kullanımı, tarifler ve uygulama şekilleri.