Deve Dikeni
Önde Gelen Bileşenleri :
En önemli etken maddesi silymarin kimyasal olarak bir polifenol olup bitki kimyası olarak da bir flavono-lignandır.Bitkinin aşağı yukarı % 2,5 luk kısmını bu silymarin grubu oluşturur.Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri bakımından zengindir.
Silymarin: Flavo-lignan karışımı kuvetli bir antioksidandır.Sigara, alkol ve kirli hava ile alınmış olan zehirli maddeleri vücutta etkisiz hala getirir.
Özellikleri :
Strese karşı kullanılabilir. Cilde canlılık ve sağlık katar. Sindirim sistemi ve bağırsak hareketlerini düzenler. Yağ metabolizması üzerinde olumlu etkisi vardır. Böbrek bezlerinin yenilenmesini sağlar. Karaciğeri mikroplara karşı koruyucu etkisi vardır. Safra akışını destekleyici özelliği vardır. Yangı ve iltihaba iyi gelir. Ateş düşürür,terletir ve vücuda rahatlık verir.
Kullanım Önerileri :
Bakteri ve virüs kaynaklı hastalıkların tedavisinde alternatif olarak kullanılabilir. Ağız yolu ile dahilen kullanılabilir. Yemek öncesi ve sonrası ağıza damlatılarak kullanılabilir. Uygun bir tencerede kaynayan suyun içine damlatılarak buhar yöntemi ile de faydalanılabilir. Bu şekilde kullanıldığında sinüslerin açılmasına yardımcı olur ve solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. Diğer bitkisel yağlarda olduğu gibi masaj yöntemi ile kullanılabilen bir yağdır.
İlgili Ürünler :
Devedikeni
©2019 NU-KA İthalat İhracat Paz. San. LTD. ŞTİ.