Binbirdelik Otu (Uçucu Yağ) *
Önde Gelen Bileşenleri :
Méthyl-2-Octane yak: %41,398 , Alpha-Pinène yak: % 26,563 , Béta-Pinène yak:% 7,848 , Nonane yak: % 2,757
Özellikleri :
Dengeleyici, kuvvetlendirici.
Ruhsal ve Duygusal Etki :
Menopoz sıkıntılarına karşı rahatlatma yapar. Özellikle hafif ve orta şiddetli depresyon şikayeti olanlar için oldukça faydalıdır.
Vücutsal Etki :
Antiseptik ve yara iyileştiricidir. İyi bir balgam söktürücüdür. Boyun kaslarındaki gerginliklere sürülerek masaj yapılırsa iyi gelir. Her türlü yanık ve güneş yanıklarında faydalıdır.
Uyumlu Yağlar :
Lavanta, kış yeşili, ardıç, zencefil, kayeput, hint defnesi
Kullanım Önerileri :
Hücre yenileyici özelliği ile güneş ve güneş harici cilt yanıklarını tedavi eder. İçerisindeki etken maddeler sayesinde cilt yenileyici özelliğe sahiptir. Kuru ve çatlamış cildinize hızla can verir, parlak görünüm sağlar. Cildi pürüzsüzleştirir, yağlanmasını dengeler. Antiseptik özelliğiyle çatlak, yanık, yara, pişik gibi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır. Bebek pişiklerinde, problemin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
Notlar :

Birçok Avrupa ülkesinde bu bitki yan etkisiz bir “Doğal Antidepresan” olarak kullanılıyordu. Depresyon önleyici olarak kullanılmasının nedeni, sarı kantaronun içerisindeki başta hiperisin olmak üzere ve diğer bileşikler sayesinde, beyin içerisinde sinir uyarılarının iletiminde önemli seviyede artış sağlamasıdır.
Yapılan araştırmalara göre bitki birçok etken madde içermekte olup; bunlardan en önemlileri hiperisin, flavonoidler, taninler, resin ve prosiyanidinler’dir. Hiperisin beyindeki Teta dalgalarını da arttırmaktadır. Teta dalgaları normalde uyku esnasında meydana gelirler ve derin düşünce veya meditasyon, memnuniyet ve yaratıcı düşüncenin artması gibi şeylerle ilişkilidirler.

İlgili Ürünler :
Binbirdelik Otu*
©2020 NU-KA İthalat İhracat Paz. San. LTD. ŞTİ.