Yasemin Absolü
Önde Gelen Bileşenleri :
benzylbenzoat: yak. %19,39 ,linalool: yak; % 7,38 , eugenol: yak; % 3 ,benzyl alcohol: yak; % 2,04 , benzyl salicylate: yak; % 0,14
Özellikleri :
Rahatlatıcı, erotize edici.
Ruhsal ve Duygusal Etki :
Gerilim, stres giderici, rahatlatıcı.
Vücutsal Etki :
Hücre yenileyici, doku sıkılaştırıcı, kas gevşetici.
Uyumlu Yağlar :
Neroli, Manolya, ıtır, gül ağacı, santal odunu, gül, tefarik, sedir, turunçgiller ve baharat yağları.
Kullanım Önerileri :
Kuru ve hassas ciltler için yapılan ürünlerde, hücre yenileyici ve doku sıkılaştırıcı olarak. Doğal parfümlerde, vücut bakım ve kas gevşetici masaj yağlarında, hislendirici banyolarda ve yağ lambalarında kullanılır. Bütün ağrılarda ve karındaki kramplarda etkilidir.

Ruhsal sıkıntılı durumlarında gerilimi azaltan ve ruhsal coşkunluk veren bir yağdır. Streste, yorgunlukta, aşırı hassasiyette, dalgınlıkta kullanılır.

Menopoza bağlı terlemede etkilidir.

Azı bile çok olarak kullanılmalıdır.

Dolunay masaj yağı :
4 damla Yasemin, 3 damla Yeşil mandalina, 2 damla Amyris ve 1 damla Gül ağacı 50 ml. tatlı badem veya yoyoba içine konarak hazırlanır.
Notlar :

Güneydoğu Asya ve Akdeniz ikliminde yetişen hoş kokulu, beyaz çiçekli, tırmanıcı bir bitkidir. Yurdumuzda Antalya ve Alanya çevresinde yağı için yetiştirilmiş ama maliyet nedeni ile 1975 yılında üretimi durdurulmuştur. 8 milyon yasemin çiçeğinden (yaklaşık bir ton), 1 kg yasemin yağı elde edilir. Koyu kırmızı renkte olup, güzel kokusu olduğu için parfüm sanayinde kullanılan bir maddedir.

Çiçek yağları gibi yasemin de kalp notundadır. Yüz bakım yağları, hislendirici masaj yağları veya erotik parfümlerin kalp notunda olmasını belirlerler.

İlgili Ürünler :
Yasemin Abs.
©2021 NU-KA İthalat İhracat Paz. San. LTD. ŞTİ.