Mersin *
Önde Gelen Bileşenleri :
1,8-cineol: yak; % 28,87 ,a-pinene: yak; % 22,69 ,limonen: yak. % 11,89 , linalool: yak; % 8,99 , myrtenyl acetate: % 4,97
Özellikleri :
Temizleyici, yenileyici, dengeleyici, kuvvetlendirici.
Ruhsal ve Duygusal Etki :
Sadakat ve iffet sembolü, güzellik ve sevgi yaratır. Derinliğine duygusal denge sağlar. Temiz duygular oluşturur.
Vücutsal Etki :
Kas kasılmalarında rahatlatıcı, yara iyileştirici, tonik, antiseptik, metabolizma düzenleyici, toksik maddelerin atılmasını sağlayıcı, kötü kokuları örtücü. Akciğer, kalın bağırsak fonksiyonlarını düzenleyici.
Uyumlu Yağlar :
Turunçgiller, çam yağları, hintdefnesi, lavanta, kayeput, niyaoli.
Kullanım Önerileri :
İltihap önleyici, mikrop öldürücü, yara iyi edici özelliğinden dolayı akne, selülit ve gözenekli cilt bakım ve masaj ürünlerinin hazırlanmasında. Banyo, buhar banyoları ve losyonlarda, masajlarda, naturparfümlerde, yağ lambalarında, hava temizleyicilerde.

Ayrıca çok değerli bir meditations yağıdır. Bizlerin material yönlerimizi zayıflatarak sakinleştirir, Aura (insanın deri üstü kontakta bulunduğu madde-çevre) yı temizler.

Bürolar için, yağlambalarında:
4 damla Greyfurt, 2’şer damla mersin, selvi, lavanta.
Notlar :

Halk arasında, ağrı dindirici ve sakinleştirici özelliğinden dolayı şeker hastalığı, bağırsak ve idrar yolları enfeksiyonlarında, karın ağrılarında, bel soğukluğunda kullanılıyor. Fakat dahilen alınması doktor kontrolü altında olmalı ve günde on damlayı geçmemelidir. Yüksek dozaj bronşitte solunum organlarını tahriş eder ve kanama yapabilir. Rahim kasılması ve gebeliklerde çocuk düşmesine neden olabilir.

Bir ile üç metre yükseklikte kışın yapraklarını dökmeyen, Akdeniz ve Ege bölgelerimizde çok yetişen bir bitkidir. Çoğu milletlerde mersinin ibadetle bağlı önemli anlamı vardır. Avrupa topluluklarında geleneksel olarak bakireliğin sembolüdür. Gençlik ve güzellik ; Düğünde baş üzerinde küçük bir mersin çelengi taşımak, gelenek olarak bu güne kadar sürmüştür. “Meleklerin suyu” diye adlandırılan mersin suyu Makedonya yöresinde “Afroditin gözyaşları” olarak da bilinir, yüz bakımında kullanılır.

Akdeniz bölgesinde, dini bayramlarda kabir ziyaretinde mezarlara mersin dalı dikilmektedir.

270-280 kilo taze yaprak ve uç filizlerin su buharı destilesi ile bir kilo yağ elde edilir.

İlgili Ürünler :
Mersin*
©2019 NU-KA İthalat İhracat Paz. San. LTD. ŞTİ.