• Huzur veren nefes...
  • full screen slider
  • html slideshow
  • jquery carousel
  • full width slider
Huzur veren nefes...1 Her damlasında şifa var...2 Kaliteden ödün vermeden üretim...3 %100 doğal ürünler...4 Uzman kadro, titiz Ar-Ge...5
css slider by WOWSlider.com v6.3
ANASAYFA > BİLGİ DAĞARCIĞI > Yasemin Absolü

Yasemin Absolü

Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri)
benzylbenzoat: yak. %19,39 ,linalool: yak; % 7,38 , eugenol: yak; % 3 ,benzyl alcohol: yak; % 2,04 , benzyl salicylate: yak; % 0,14

Özellikleri
Rahatlatıcı, erotize edici.

Ruhsal - Duygusal Etki
Gerilim, stres giderici, rahatlatıcı.

Vücutsal Etki
Hücre yenileyici, doku sıkılaştırıcı, kas gevşetici.

Uyumlu Yağları
Neroli, Manolya, ıtır, gül ağacı, santal odunu, gül, tefarik, sedir, turunçgiller ve baharat yağları.

Kullanım Önerileri ve Tavsiyeler
Kuru ve hassas ciltler için yapılan ürünlerde, hücre yenileyici ve doku sıkılaştırıcı olarak. Doğal parfümler, vücut bakım ve kas gevşetici masaj yağları, hislendirici banyolar ve yağ lambalarında kullanılır. Bütün ağrılarda ve karındaki kramplarda etkilidir.

Ruhsal sıkıntılı durumlarda gerilimi azaltan ve ruhsal coşkunluk veren bir yağdır. Bütün ruhsal durumlarda, streste, yorgunlukta, aşırı hassasiyette, dalgınlıkta kullanılır.

Menopoza bağlı terleme ve ruhsal şikayetlerde etkilidir.

Azı bile çok olarak kullanılmalıdır.

Dolunay masaj yağı :
4 damla Yasemin, 3 damla Yeşil mandalina, 2 damla Amyris ve 1 damla Gül ağacı 50 ml. tatlı badem veya yoyoba içine konarak hazırlanır.

Notlar

Güneydoğu Asya ve Akdeniz ikliminde yetişen hoş kokulu, beyaz çiçekli, tırmanıcı bir bitkidir. Yurdumuzda Antalya ve Alanya çevresinde yağı için yetiştirilmiş ama maliyet nedeni ile 1975 yılında üretimi durdurulmuştur. 8 milyon yasemin çiçeğinden, (yaklaşık bir ton), 1 kg. yasemin yağı elde edilir. Koyu kırmızı renkte olup, güzel kokusu olduğu için parfüm sanayinde kullanılan bir maddedir.

Çiçek yağları gibi yasemin de kalp notundadır. Yüz bakım yağları, hislendirici masaj yağları veya erotik parfümlerin kalp notunda olmasını belirlerler.

İlgili Ürünler


Yasemin Abs.       

Bilgi dağarcığındaki içerikler hazırlanırken kullanılan kaynakça listesi için tıklayınız.