• Huzur veren nefes...
  • full screen slider
  • html slideshow
  • jquery carousel
  • full width slider
Huzur veren nefes...1 Her damlasında şifa var...2 Kaliteden ödün vermeden üretim...3 %100 doğal ürünler...4 Uzman kadro, titiz Ar-Ge...5
css slider by WOWSlider.com v6.3

Mersin *

Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri)
1,8-cineol: yak; % 28,87 ,a-pinene: yak; % 22,69 ,limonen: yak. % 11,89 , linalool: yak; % 8,99 , myrtenyl acetate: % 4,97

Özellikleri
Temizleyici, yenileyici, dengeleyici, kuvvetlendirici.

Ruhsal - Duygusal Etki
Sadakat ve iffet sembolü, güzellik ve sevgi yaratır. Derinliğine duygusal denge sağlar. Temiz duygular oluşturur.

Vücutsal Etki
Kas kasılmalarında rahatlatıcı, yara iyileştirici, tonik, antiseptik, metabolizma düzenleyici, toksik maddelerin atılmasını sağlayıcı, kötü kokuları örtücü. Akciğer, kalın bağırsak fonksiyonlarını düzenleyici.

Uyumlu Yağları
Turunçgiller, çam yağları, hintdefnesi, lavanta, kayeput, niyaoli.

Kullanım Önerileri ve Tavsiyeler
İltihap önleyici, mikrop öldürücü, yara iyi edici özelliğinden dolayı akne, selülit ve gözenekli cilt bakım ve masaj ürünlerinin hazırlanmasında. Banyo, buhar banyoları ve losyonlarda, masajlarda, naturparfümlerde, yağlambaları, hava temizleyicilerde.

Ayrıca çok değerli bir meditations yağıdır. Bizlerin material yönlerimizi zayıflatarak sakinleştirir, Aura (insanın deri üstü kontakta bulunduğu madde-çevre) yı temizler.

Bürolar için, yağlambalarında:
4 damla Greyfurt, 2’şer damla mersin, selvi, lavanta.

Notlar

Halk arasında, ağrı dindirici ve sakinleştirici özelliğinden dolayı şeker hastalığı, bağırsak ve idrar yolları enfeksiyonlarında, karın ağrılarında, bel soğukluğunda kullanılıyor. Ama : Dahilen alınması doktor kontrolu altında olması ve günde on damlayı geçmemesi lazımdır. Yüksek dojaj bronşitte solunum organlarını tahriş eder ve kanama yapabilir. Rahim kasılması ve gebeliklerde çocuk düşmesine neden olabilir.

Bir ile üç metre yükseklikte kışın yapraklarını dökmeyen, Akdeniz ve Ege bölgelerimizde çok yetişen bir bitkidir. Çoğu milletlerde mersinin ibadetle bağlı önemli anlamı vardır. Avrupa topluluklarında geleneksel olarak bakireliğin sembolüdür. Gençlik ve güzellik ; Düğünde baş üzerinde küçük bir mersin çelengi taşımak, gelenek olarak bu güne kadar sürmüştür. “Meleklerin suyu” diye adlandırılan mersin suyu Makedonya yöresinde “Afroditin gözyaşları” olarak da bilinir, yüz bakımında kullanılır.

Akdeniz bölgesinde, dini bayramlarda kabir ziyaretinde mezarlara mersin dalı dikilmektedir.

270-280 kilo taze yaprak ve uç filizlerin su buharı destilesi ile bir kilo yağ elde edilir.

İlgili Ürünler


Mersin*       

Bilgi dağarcığındaki içerikler hazırlanırken kullanılan kaynakça listesi için tıklayınız.