• Huzur veren nefes...
  • full screen slider
  • html slideshow
  • jquery carousel
  • full width slider
Huzur veren nefes...1 Her damlasında şifa var...2 Kaliteden ödün vermeden üretim...3 %100 doğal ürünler...4 Uzman kadro, titiz Ar-Ge...5
css slider by WOWSlider.com v6.3
ANASAYFA > BİLGİ DAĞARCIĞI > Kananga - Extra *

Kananga - Extra *

Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri)
(2-3 saat destilasyon)
linalool: yak. % 15,44,p-Methylanisol: yak; % 15,28 ,gMethylbenzoat: yak; % 12,71,geranylacetat: yak. % 8,33 ,Benzylacetat: yak; % 6,23

Özellikleri
Dengeleyici, Sakinleştirici-antinevraljik, güven arttırıcı-kasılmalarda ve afrodizyak.

Ruhsal - Duygusal Etki
Antinevraljik, antidepresif, ağrı kesici, öfor arttırıcı, afrodizyak.

Vücutsal Etki
Antiseptik, adale gerilimlerini giderici, hücre yenileyici, hücreler arası boşlukların doldurulmasına etken, ciltte nem arttırıcı. Akciğer, kalp, kalın ve ince bağırsak fonksiyonlarını düzenleyici.

Uyumlu Yağları
Yasemin, gül, santal odunu, sedir, tonka, ıtır ve turunçgilyağları.

Kullanım Önerileri ve Tavsiyeler
Naturkozmetikte cilt bakım- yüz-vücut ve masaj yağları, banyolar, kompresler ve naturparfümlerde çiçeğimsi ve sıcak kalp notunu verir. Yağ lambaları, hava temizleyiciler. Afrodizyak masaj yağlarında.

Masaj yağı - yaz geceleri :
50 cc badem veya yoyoba içine, 4 damla Kananga, 3 damla Kafur, 3 damla Yeşil mandalina konarak hazırlanır.

Notlar

Bu yağın üretimi esnasında, bir destilasyon süreci içinde, destilasyon başında, ortası ve sonunda ki elde edilen yağların gerek koku,etken maddelerin dağılımı ve özgün ağırlıkların farklılığı görülmüştür. Bu destilasyon süreci içinde (2-3 saatte ) elde edilen bölümüne, Kananga – ekstra olarak adlandırılır. Destilasyonun ( 24 saat ) devamında elde edilen bölümüne ise kananga komple ismi verilir.

Kananga ağacının ana vatanı “Hint okyanusu” özellikle Madakaskar ve Kamerun’dur. Normal şartlar altında 10 ila 30 met. büyüyen ağaçlar, kültür altında 2-3 metre olarak kesilir. Yeşil ve 4-8 cm. uzunlukta olan çiçek yapraklar role haline kıvrılır, narin sarı bir renk ve kuvetli bir kokuya dönüşür. Çiçekler bütün yıl boyunca, özellikle mayıs-haziran veya kasım aralık aylarında destile edilir.

Uzun zamandır şifalı bitki olarak kullanılır. Endonezya’da, çiçekleri gerdek gecelerinde çiftlerin yatakları üzerine serpmek bir gelenektir. “Çiçeklerin çiçeği“ (ylang-ylang)’nin ağır ve baştan çıkartıcı kokusu Endonezya’lılar tarafından eski çağlardan beri, özellikle cinsel arzuları kamçılayıcı olarak bilinir. Bu koku parfümleri erotik ve oryantal olarak adlandırılır.

İlgili Ürünler


Kananga extra* (Ylang Ylang*)       

Bilgi dağarcığındaki içerikler hazırlanırken kullanılan kaynakça listesi için tıklayınız.