• Huzur veren nefes...
  • full screen slider
  • html slideshow
  • jquery carousel
  • full width slider
Huzur veren nefes...1 Her damlasında şifa var...2 Kaliteden ödün vermeden üretim...3 %100 doğal ürünler...4 Uzman kadro, titiz Ar-Ge...5
css slider by WOWSlider.com v6.3
ANASAYFA > BİLGİ DAĞARCIĞI > Binbirdelik otu

Binbirdelik otu

Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri)
Méthyl-2-Octane yak: %41,398 , Alpha-Pinène yak: % 26,563 , Béta-Pinène yak:% 7,848 , Nonane yak: % 2,757

Özellikleri
Dengeleyici, kuvvetlendirici.

Ruhsal - Duygusal Etki
Menepoz sıkıntılarına karşı rahatlatma yapar. Özellikle, hafif ve orta şiddetli depresyon şikayeti olanlar için oldukça faydalıdır.

Vücutsal Etki
Antiseptik ve yara iyileştiricidir.İyi bir balgam söktürücüdür. Boyun kaslarındaki gerginliklere sürülerek masaj yapılırsa iyi gelir. Her türlü yanık ve güneş yanıklarında faydalıdır.

Uyumlu Yağları
Lavanta,kış yeşili,ardıç,zencefil,kayeput,hint defnesi

Kullanım Önerileri ve Tavsiyeler
Hücre yenileyici özelliği ile güneş ve güneş harici cilt yanıklarını tedavi eder. İçerisindeki etken maddeler sayesinde cilt yenileyici özelliğe sahiptir. Kuru ve çatlamış cildinize hızla can verir, parlak görünüm sağlar. Cildi pürüzsüzleştirir, yağlanmasını dengeler. Antiseptik özelliğiyle çatlak, yanık, yara, pişik gibi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır. Bebek pişiklerinde, pişik probleminin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Notlar

Birçok Avrupa ülkesinde bu bitki yan etkisiz bir “Doğal Antidepresan” olarak kullanılıyordu. Depresyon önleyici olarak kullanılmasının nedeni, sarı kantaronun içerisindeki başta hiperisin olmak üzere ve diğer bileşikler sayesinde, beyin içerisinde sinir uyarılarının iletiminde önemli seviye artışı sağlamasından kaynaklanmaktadır.
Yapılan araştırmalara göre bitki birçok etken madde içermekte olup; bunlardan en önemlileri hiperisin, flavonoidler, taninler, resin ve prosiyanidinler’dir. Hiperisin beyindeki Teta dalgalarını da arttırmaktadır. Teta dalgaları normalde uyku esnasında meydana gelirler ve derin düşünce veya meditasyon, memnuniyet ve yaratıcı düşüncenin artması gibi şeylerle ilişkilidirler.

İlgili Ürünler


Binbirdelik otu *       

Bilgi dağarcığındaki içerikler hazırlanırken kullanılan kaynakça listesi için tıklayınız.