• Huzur veren nefes...
  • full screen slider
  • html slideshow
  • jquery carousel
  • full width slider
Huzur veren nefes...1 Her damlasında şifa var...2 Kaliteden ödün vermeden üretim...3 %100 doğal ürünler...4 Uzman kadro, titiz Ar-Ge...5
css slider by WOWSlider.com v6.3
ANASAYFA > BİLGİ DAĞARCIĞI > Bergamot (Bergaptensiz)

Bergamot (Bergaptensiz)

Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri)
Limonene yak: %40,70 ,acetate de linalyle yak : % 28 , linalol yak: % 12 , geranial yak: % 0,27 , -bisabolone yak: 0,12

Özellikleri
Sakinleştirici, rahatlatıcı, ferahlatıcı.

Ruhsal - Duygusal Etki
Korku giderici, sinirsel gerginliklerden kaynaklanan korku, depresyon, histeri nöbetlerini düzenleyici, ruhi ferahlatıcı, dengeleyici.

Vücutsal Etki
Antiseptik, antimikrotik, antibakteriyel, adale gerginliklerini düzeltici adet günleri zorluklarında, dikkat toplayıcı konsantre edici tonik, böbrek ve böbrek üstü fonksiyonlarını düzenleyici, ateş düşürücü.

Uyumlu Yağları
Neroli, kananga, gül, sedir, vetiver, ıtır, lavanta, civanperçemi.

Kullanım Önerileri ve Tavsiyeler
Yağlambaları, hava temizleyiciler, Saunalar, hidrolatlar, naturparfüm, ve diğer kullanım yerlerinde. Diğer turunçgil yağlarının kullanıdığı tüm yerlerde. Serin yerde saklanması önemle tavsiye edilir. Earl Gray çayının tipik kokusu Bergamot yağının çaya katılması ile elde edilir. Furocumarin ( bergapten ) içermez bu nedenle cilt bakımında kullanımı uygundur.

Notlar

Bergamot yağı, Aqua mirabilis hidrolatı ( kölnisches Wasser ) ve Bergamot çayı ( Earl Grey Tee ) ürünleri sayesinde adını tüm dünyaya duyurdu. Kasım-Ocak ayları arası daha yeşilken üretilen bergamot yağının menşei Kalabrien – İtalya olarak bilinir. Ama, araştırmalara göre Bergamot kelimeyinin açılımı : Beg ar mu di dir. Ne İtalya da ki Bergama şehri, ne de İngilterenin Earl Grey Tee ile ilgisi vardır. Eski Türkçe de bey armudu dur. Dilimizi ve ürünümüzü tam olarak kullanmadığımızdan bilinmemektedir.

İlgili Ürünler


Bergamot*(Bergaptensiz)       

Bilgi dağarcığındaki içerikler hazırlanırken kullanılan kaynakça listesi için tıklayınız.