• Huzur veren nefes...
  • full screen slider
  • html slideshow
  • jquery carousel
  • full width slider
Huzur veren nefes...1 Her damlasında şifa var...2 Kaliteden ödün vermeden üretim...3 %100 doğal ürünler...4 Uzman kadro, titiz Ar-Ge...5
css slider by WOWSlider.com v6.3

Susam

Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri)
Sesamol, Sesamolin (LSF 4), ile bol linolasit (%48) ve Lesitin içerir.
Oleik asit: yak: % 42 , Linoleik asit: yak. %38 , Palmiik asit: yak. %9,8 , Steraik asit: yak. %5 , Linolenik asit: yak. %4,13

Özellikleri
Cilt hücrelerini aktive edici, sıcaklık verici, zehirli maddeleri uzaklaştırıcı, kan dolaşımı arttırıcı.

Kullanım Önerileri ve Tavsiyeler
Her cilde uygundur, bakım ve masaj yağlarının hazırlanmasında kullanılır. Psoriasis, egzama ve solgun ciltlerde uygulanır. Özellikle de kan dolaşımını arttırıcı özelliğinden dolayı da Selüloit tedavisi için yapılan masajlarda temel yağ olarak kullanılır, yaşlanmayı geciktirir ve romatizma ağrılarını azaltır.

Susam yağı içeriğindeki Sesamol ve Sesamolin ultraviole ışınlarının cilde girişini engeller. Doğal antioksidan olarak çabuk bozulan yağların ömrünü uzatır.

Susam yağının aktive edici özelliğinden dolayı allerjik ve iltihaplı ciltlerde kullanılmaması, onun yerine binbirdelik otu, kalendula gibi yağların kullanılması önerilir.

Ayurveda tedavi edici masajlarında ve çevremizde bulunan serbest zararlıların etkisinden cildi korunmak için her imkanda en çok kullanılan yağdır.

Örneğin: Isıtıcı özelliğinden, akşam yatmadan önde ayaklara sürüp, masaj yapıp, çorap giyilerek yatılır.

Veya: Hindistanda kullanılan diğer bir yöntem, sabah kalkınca ısıtılmış (emilimi hızlandırmak için) susam yağı ile 3-5 dakika masaj yapılarak güne başlanır.

Tüm sabit yağlar gibi: En iyi sonuç almak için banyo veya duştan sonra, hafif nemli cilt üzerine masaj yaparak sürünüz.

İlgili Ürünler


Susam       

Bilgi dağarcığındaki içerikler hazırlanırken kullanılan kaynakça listesi için tıklayınız.